Spotkanie uzdrawiające dźwiękiem.
Koncert muzyki relaksacyjnej i terapeutycznej w wykonaniu Johanki Joanny Filas

Kiedy: 28.07.2022, godz. 18:00
Gdzie: Galeria, 1p. OP ENHEIM
Wstęp bezpłatny / Ilość miejsc ograniczona: 20
Zapisy: >> BRAK WOLNYCH MIEJSC <<

 

Już 28 lipca zapraszamy Was do udziału w wyjątkowym, wieczornym koncercie muzyki relaksacyjnej, który przygotuje dla nas Johanka Joanna Filas.

Harmonogram:
18:00–18:45 – zwiedzanie wystawy
19:00–20:00 koncert

_____
Artystka, zainspirowana dźwiękami świata oraz muzyką swoich własnych korzeni, wprowadzi nas w świat utworów medytacyjnych, relaksacyjnych, ale też energetyzujących. Dźwięki mis tybetańskich, harfy ustnej, drumli, fujary sałackiej, bębna szmańskiego oraz śpiewu intuicyjnego pozwolą się nam odprężyć i zatopić się w przestrzeni muzycznej, która porusza ciało, emocje oraz ducha. Ideą prowadzonych przez Johankę terapii czy warsztatów jest odnalezienie wewnętrznej harmonii, otwarcie się na komunikację poprzez muzykę (ze sobą i ze światem), uwolnienie ciała i emocji w ruchu spontanicznym, kreatywnym i rozwijającym.

Koncert odbędzie się w przestrzeni wystawy „Przeszłość nie przemija, bo wiecznie jest tworzona na nowo” Justyny Adamczyk. Jest ona swoistym, nienachalnym zapisem procesu oswajania własnego bólu i lęków, opowiedzianym poprzez instalacje, kruche rzeźby i niepokojące obrazy. Tego wieczoru spróbujemy odnaleźć wspólną płaszczyznę dla prowadzonej wizualnie narracji i leczącej mocy muzyki.

UWAGA – osoby, które w trakcie koncertu będą chciały relaksować się w pozycji leżącej, prosimy o przyniesienie ze sobą własnych karimat/koców/etc. Ilość miejsc ograniczona.

BRAK WOLNYCH MIEJSC.
>> Zapraszamy do zapisania się na listę rezerwową visit@openheim.org

_____

Johanka Joanna Filas – absolwentka muzykoterapii holistycznej na Uniwersytecie w Ołomuńcu oraz członkini Europejskiego Stowarzyszenia Muzykoterapii Holistycznej (Evropska Asociace Celostni Muzikoterapie). W pracy używa własnego głosu oraz instrumentów etnicznych i archaicznych (m.in.bębny afrykańskie, flety, drumle, balafon, misy tybetańskie, gongi). Obecnie odkrywa i rozwija własną ścieżkę arteterapeutyczną, która łączy ze sobą muzykę, ruch i pracę z ciałem oraz plastykę w procesie terapeutycznym, którą nazywała muzykoterapią integralną. Pracuje z dziećmi i dorosłymi w placówkach na terenie Dolnego Śląska.

Autorką programu wydarzeń towarzyszących wystawie Justyny Adamczyk pt. „Przeszłość nie przemija, bo wiecznie jest tworzona na nowo“ jest Julia Szot.

_____

Organizator | Organizer: OP ENHEIM
Współorganizator | Co-organizer: VOP
Mecenas honorowy | Sponsorship: Womak Holding SA
Partnerzy | Partners: KEIM, Art Hotel, OPEN Reklama | Oksana Solnik-Krzyżanowska
Patroni medialni | Media patronage: Notes na 6 tygodni