GOŚCINA.
Działanie z Viktoriią Tofan
▪️ Miejsce: OP ENHEIM, Galeria OP ENHEIM, 1 piętro
▪️ Data: 8.05.2022, godz. 12:00
▪️ Ograniczona ilość miejsc: 10
▪️ Zapisy: bit.ly/3L2vj8P
Wydarzenia są realizowane w ramach wystawy pt. „Obrzędy intymne | Lewandowska – Marcjasz – Tofan” // Więcej informacji o wystawie >> https://bit.ly/3CN04ep
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Wydarzenie odbywa się w języku polskim.
______
Czy nie zgubiliśmy wątku gościnności?
Czy możemy ugościć kogoś, bez stworzenia sytuacji goszczenia? Bez języka, domu, pożywienia, stawiania pytań i pojawiających się wątpliwości? Być, patrzeć, myśleć, otwierać się na Innego i tworzyć przestrzeń do dialogu? Czy to wystarczy, aby pojawiła się gościnność?
Odpowiedzi na te pytania chciałabym znaleźć wspólnie, zapraszając Was w gościnę do domu dla kultury OP ENHEIM. Będzie to spotkanie, w trakcie którego galeria OP ENHEIM wróci do swojej pierwotnej funkcji – domu. Domu otwartego dla wszystkich, w którym widz przekształci się w gościa i zostanie ugoszczony.
W Ukrainie wciąż istnieje tradycja witania gości chlebem i solą na haftowanym obrusie – rushnyku. Pozostaje ona w dalszym ciągu symbolem życzliwości i gościnności. Powtarzając ten rytuał w OP ENHEIM, wspólnie wejdziemy w praktykę zachęcającą do utrzymania harmonii i duchowej jedności, a w trakcie rozmowy będziemy tworzyć wspólny kylym, przeplatając w nim wielobarwne wątki.
______
Viktoriia Tofan (ur. 1993, Dniepropetrowsk) – artystka wizualna, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Kijowie oraz Wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Swoją pracę dyplomową prezentowała w ramach wystawy indywidualnej „ZWYKŁE NIEZWYKŁE” (BWA Studio, Wrocław) oraz w ramach zbiorowych wystaw takich jak „Mikstury Kultury (Narodowe Forum Muzyki, Wrocław), 11. TRIENNALE MAŁYCH FORM MALARSKICH, (Galeria Sztuki Wozownia, Toruń), „Love Letters” (Almanac Projects, Londyn), Nagi Nerw. Studio Mistrzyni: Rajkowska (BWA, Wrocław) oraz podczas 19. Przeglądu Sztuki SURVIVAL we Wrocławiu. Żyje i pracuje we Wrocławiu.
______
Organizator: OP ENHEIM
Współorganizator: VOP
Mecenas honorowy: Womak Holding SA
Partnerzy: KEIM, Art Hotel, OPEN Reklama | Oksana Solnik-Krzyżanowska