21.04.2022
start at 18:00

21 kwietnia, o godz. 18:00, zapraszamy na oprowadzanie po wystawie pt. „Obrzędy intymne” z Kamą Wróbel – kuratorką wystawy.

 

Wystawa „Obrzędy intymne” to prezentacja dzieł trzech młodych, związanych z Wrocławiem artystek, które w praktyce swej wyrażają bardzo konkretne i uformowane już postawy twórcze. Nie są to jednak postawy bezkompromisowe, ale mające wyraźne osadzenie problemowe, które cechuje wyostrzenie zmysłu obserwacji, otwartość patrzenia i chyba najbardziej – stabilna podstawa, mająca solidne umocowanie we własnym doświadczeniu. I mimo, że pod względem estetycznym, ale też w sposobie oddziaływania, tworzona przez nie sztuka, znacząco się różni, to sprawny widz, sięgając niejako do korzeni, z łatwością odnajdzie łączące je cechy wspólne, które nazwać możemy artystycznymi zapalnikami. A jest ich wiele… .
Wstęp: bezpłatny
_______
Kama Wróbel – absolwentka Instytutu Historii Sztuki na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego. W 2010 roku obroniła pracę magisterską pt. Polska sztuka wideo w latach 1989-1995. Zajmuje się analizą zjawisk na rynku sztuki oraz wystawiennictwem, jako kuratorka zorganizowała szereg wystaw zbiorowych i indywidualnych. W latach 2008-2009 współpracowała z Centrum Sztuki WRO. Występuje również jako kuratorka niezależna. Współpracowała z Fundacją Fly with Art, Akademią Sztuk Pięknych. ESK Wrocław 2016 oraz jako autorka tekstów z wrocławską Galerią Miejską. Współrealizowała takie projekty jak: Festiwal Wysokich Temperatur (2015–2018), Think Tank lab Triennale (2015/2016), TIFF Festival (2014–2016), WRO Biennale Sztuki Mediów (2009/2013), SURVIVAL Przegląd Sztuki (2018). Była odpowiedzialna za sekcję Debiut w ramach European Glass Festival w latach (2013–15). Do 2018 roku współpracowała z Fundacją TIFF Collective. Współtwórczyni TIFF Center. Uczestniczka zindywidualizowanego programu coachingowego Młode Menedżerki Kultury – szkolenie pod okiem Hanny Wróblewskiej. Jako edukatorka prowadzi kursy szkoleniowe dla młodych twórców ( mi.in. Rodriquez Gallery, UMK/Toruń, ASP/Wrocław, CK Agora Wrocław, Nowa Gazownia Poznań) oraz współpracuje z artystami w procesie budowania ich kariery. Od 2019 współpracuje z wrocławską Akademią Sztuk Pięknych prowadząc wykłady na kierunku Mediacja Sztuki. Teksty jej autorstwa publikowane są na portalach o tematyce artystycznej oraz w magazynach kulturalno artystycznych. Członek DTZSP. Od 2018 roku pełni funkcję dyrektor programowej OP ENHEIM.
_______
Organizator: OP ENHEIM
Współorganizator: VOP
Mecenas honorowy: Womak Holding SA
Partnerzy: Keim, Art Hotel, OPEN Reklama | Oksana Solnik-Krzyżanowska
We use cookies on our site. You can read more information in privacy policy.