5. piknik artystyczny FLOWLAND
Tarczyn 13, Wleń
18.09.2021, 12:00-19:00

>>> Wydarzenie na Facebooku: link
>>> Ulotka 2021 – opisy wystaw: link

Już 18 września zapraszamy na piątą, jubileuszową edycję pikniku artystycznego w Tarczynie, łączącego sztukę, dziedzictwo i ekologię, organizowanego w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

W ramach FLOWLAND pokażemy aż dwie wystawy artystyczne, zaprezentujemy historię regionu i zachęcimy do relaksu na terenie kilkusetletniego gospodarstwa. To wszystko w towarzystwie twórców rękodzieła artystycznego i producentów lokalnych wyrobów spożywczych. W Manufakturze oglądać będzie można wystawę „Koniec lata” Katarzyny Rotkiewicz-Szumskiej, przygotowana we współpracy z Galerią BWA w Jeleniej Górze, której kuratorką jest Iwona Bigos, a w Domu nr 13 – wystawę Bożeny Sacharczuk „w(o)toczeniu”, przygotowaną we współpracy z Fine Art Gallery.

W Tarczynie odbędzie się także rozdanie nagród i spotkanie z Laureatami konkursu ,,Zabytek – nie zapomnij!”, a także spotkania związane z architekturą sudecką czy tradycyjnymi dla Karkonoszy ziołami. Specjalnym wydarzeniem dla dzieci będzie czytanie najnowszej książki Grzegorza Nowickiego. Całośc pikniku zwieńczy koncert jednoosobowego projektu muzycznego – Henry no Hurry.

Więcej informacji: link