Serdecznie zapraszamy na walk & talk z artystką Anną Schapiro z Berlina, która 18.09 o 15.00 pokaże swoje prace „Trzy Ziemie” w przestrzeni Wrocławia. Zobaczycie dwie lokalizacje, w których pojawią się prace artystki odsłaniające topografię i historię jednego z zapomnianych miejsc. 

Anna Schapiro jest artystką wizualną i pisarką. Jej prace pokazywane były m.in. w Bazylei, Berlinie, Dreźnie, Hamburgu, Heidelbergu, Łodzi, Lublinie, Nowym Jorku, Porto, Stuttgarcie i we Wrocławiu w MWW. Prace wizualne Anny Schapiro poruszają się między rzeźbą a malarstwem. W przeciwieństwie do klasycznej idei dzieła artystycznego o ustalonej formie, są one elastyczne i często dopasowują się do wybranego miejsca niczym druga skóra. Dana przestrzeń jest nie tylko miejscem realizacji dzieła, lecz staje się jego aktywnym nośnikiem. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź: www.annaschapiro.com

Więcej o wydarzeniu: >> TRZY ZIEMIE << Punkt startowy: Pl. Konstytucji 3 Maja, Wrocław

Wydarzenie organizowane jest we współpracy z naszym partnerem – Fundacją Urban Memory oraz odbywa się w ramach OP_WALKS | Spacery i spotkania ze sztuką we wrocławskich galeriach.

Język spotkania: angielski i polski.