Po raz kolejny, OP ENHEIM otworzy swe drzwi dla wrocławian i gości odwiedzających miasto. Przed nami zwiedzanie kamienicy wraz z przewodnikiem, strefa chill na Placu Solnym, koncerty oraz spotkania literackie, w tym jedno z Joanną Bator! Do zobaczenia w lecie!
◾ Kiedy: 30.06.–2.07.2023
◾ Gdzie: OP ENHEIM, Plac Solny
◾ Zapisy:
– oprowadzania: bit.ly/3qyn2Eg
– inne wydarzenia: bit.ly/43q8Yev
◾ Wstęp bezpłatny
5 lat temu OP ENHEIM po raz pierwszy otworzył przed Wami swoje drzwi, inaugurując początek nowej drogi wystawą z Andą Rottenberg i Mirosławem Bałką, zatytułowaną 1/1/1/1/1. Dziękujemy, że wspólnie możemy realizować misję wspierania kultury i sztuki we Wrocławiu i nie tylko! Uczcimy nasze urodziny weekendowym świętowaniem.
𝗣𝗥𝗢𝗚𝗥𝗔𝗠
30.06.2023, godz. 18:00
𝗢𝗣_𝗕𝗢𝗢𝗞𝗦 | 𝗦𝗽𝗼𝘁𝗸𝗮𝗻𝗶𝗲 𝗮𝘂𝘁𝗼𝗿𝘀𝗸𝗶𝗲 𝘇 𝗝𝗼𝗮𝗻𝗻ą 𝗕𝗮𝘁𝗼𝗿 𝗶 𝗟𝗶𝘀ą 𝗣𝗮𝗹𝗺𝗲𝘀
Już 30 czerwca o godz. 18:00, w kameralnej przestrzeni naszego Salonu Herz będziemy mieli przyjemność gościć pisarkę i felietonistę, Joannę Bator wraz z tłumaczką literatury polskiej i mediatorką kultury, Lisą Palmes.
Zapisy: bit.ly/43q8Yev | od 14.06.
01.07.2023 | 11:30-18:00
𝟭𝟭:𝟯𝟬-𝟭𝟯:𝟯𝟬 | 𝗕𝗿𝘂𝗻𝗰𝗵 | 𝗡𝗲𝘁𝘄𝗼𝗿𝗸𝗶𝗻𝗴
Wspólne śniadanie z przedstawicielami i przedstawicielkami wrocławskich instytucji kultury i ngo. Zapraszamy do wspólnego stołu, inspirujących rozmów i bycia razem!
▪️ Zapisy: bit.ly/43q8Yev
𝟭𝟱:𝟬𝟬-𝟭𝟴:𝟬𝟬 | 𝗢𝗽𝗿𝗼𝘄𝗮𝗱𝘇𝗮𝗻𝗶𝗲 𝗽𝗼 𝗸𝗮𝗺𝗶𝗲𝗻𝗶𝗰𝘆 𝘇 𝗥𝗲𝗻𝗮𝘁ą 𝗕𝗮𝗿𝗱𝘇𝗶𝗸-𝗠𝗶ł𝗼𝘀𝘇
Po odrestaurowanych, jak i zupełnie nowych przestrzeniach dawnego Domu Oppenheimów, chętnych oprowadzać będzie przewodniczka Renata Bardzik-Miłosz – prowadzone w języku polskim (w razie potrzeby – także po niemiecku) spacery odbywać się będą co 45 minut między 15:00-18:00. W sobotę odbędą się 4 tury, z czego jedno będzie w języku niemieckim.
▪️ Zapisy: bit.ly/3qyn2Eg
02.07.2023 | 12:00-18:00
𝟭𝟮:𝟬𝟬-𝟭𝟴:𝟬𝟬 | 𝗦𝘁𝗿𝗲𝗳𝗮 𝗰𝗵𝗶𝗹𝗹 𝗻𝗮 𝗣𝗹𝗮𝗰𝘂 𝗦𝗼𝗹𝗻𝘆𝗺
Już po raz trzeci, zaprosimy Was do spędzenia niedzieli w piknikowej atmosferze na wrocławskim Placu Solnym. We współpracy z Krzyżowa Music, przygotowaliśmy dla Was cykl mini-koncertów, które umilą Wam to letnie popołudnie. W międzyczasie zapraszamy do zwiedzania naszej kamieniczki podczas, którego będziecie mogli zobaczyć odrestaurowane jej części, jak również wejść do przestrzeni zazwyczaj niedostępnych. Swoje drzwi otworzą również dla Państwa rezydujący na stałe w OP ENHEIM – Heinle, Wischer und Partner Architekci. Zwiedzanie zakończymy w Salonie HERZ, na tarasie z przepięknym widokiem na dachy Starego Miasta. W niedzielę, zapraszamy na 4 tury spacerów, z czego jeden z nich będzie języku PJM.
▪️ Zapisy na spacery: bit.ly/3qyn2Eg
Informacje praktyczne:
– spacery odbywać się będą co 45 minut. By wziąć udział w bezpłatnym zwiedzaniu, wystarczy zapisać się za pomocą formularza:
– z uwagi na komfort zwiedzania liczba miejsc jest ograniczona;
– udział we wszystkim wydarzeniach jest bezpłatny
Świętujcie z nami nasze piąte urodziny i dzień, w którym po raz pierwszy, w 2018 roku otworzyliśmy dla Was wrota naszej kamieniczki. Do zobaczenia!