Come away, death | Recital Nilsa Wanderera i Doriany Tchakarovej
– 21 listopada, niedziela, godz. 16:00
– OP ENHEIM, Salon Herz, V p.
– Plac Solny 4, Wrocław
– Wstęp wolny. Zapisy: visit@openheim.org

 

21 listopada zapraszamy do Salonu Herz na recital w wykonaniu jednego z najbardziej obiecujących, młodych kontratenorów, Nilsa Wanderera w akompaniamencie Doriany Tchakarovej.

Pierwszy raz w tym roku zapraszamy do spędzenia niedzielnego popołudnia z muzyką w OP ENHEIM. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Ars Augusta gościć będziemy kontratenora Nilsa Wanderera, który pomimo młodego wieku może pochwalić się imponującą karierą. Jako zdobywca Young Artist Awards Barbican Centre w Londynie otrzymał pełne stypendium na studia i regularnie koncertuje na Barbican Concerts z London Symphony Orchestra i London Symphony Chorus. Poza działalnością koncertową i sceniczną, zajmuje się także reżyserią, choreografią i kompozycją.

W Salonie Herz akompaniować mu będzie pianistka Doriana Tchakarova, wielokrotnie nagradzana akompaniatorka pieśni i wykładowczyni Uniwersytetu Muzycznego w Stuttgarcie. Jako zwyciężczyni wielu konkursów towarzyszy utalentowanym i cenionym śpiewakom naszych czasów, z którymi dokonała również wielu nagrań dźwiękowych.

Recital Come away, death poświęcony jest sztuce lamentacji. Przeżyj z nami wieczór w barokowej Kamienicy Oppenheimów z ariami i pieśniami o miłości oraz smutku, a także posłuchaj utworów Henry’ego Purcell’a i G.F. Haendla, pieśni Schuberta, Brahmsa, Wolfa, Richarda Straussa, Benjamina Brittena i innych.

 

PROGRAM RECITALU

Henry Purcell
„Music for a while”

Georg F. Händel
Arie des Tolomeo „Stille amare” aus der Oper „Tolemeo”
Arie der Almirena „Lascia ch’io pianga” aus der Oper „Rinaldo”

Franz Schubert
„Der Tod und das Mädchen” D.531 (Matthias)
„Romanze aus Rosamunde” D.797 (Helmina von Czézy)
„Schäfers Klagelied” D.121 (Goethe)

Richard Strauß
„Die Nacht” op.10 Nr.3 (von Gilm)
„Ich trage meine Minne” op.32 Nr.1 (Henckell)

Benjamin Britten
Arie des Oberon „I know a bank” aus der Oper „A midsummer night’s dream”

Roger Quilter
Three Shakespeare Songs Op. 6
Come Away, Death
O Mistress Mine
III. Blow, Blow, Thou Winter Wind

Henry Purcell
Arie „What power art thou” aus der Oper „King Arthur”
Arie „When I am laid in earth” aus der Oper „Dido and Aeneas”

 

WSTĘP

Wstęp na ten koncert jest bezpłatny. W zależności od indywidualnych możliwości, darowizny dla artystów są mile widziane.
Wydarzenie jest efektem współpracy Fundacji OP ENHEIM we Wrocławiu i Stowarzyszenia Ars Augusta eV w Görlitz. Chęć uczestnictwa można dokonać mailowo na adres visit@openheim.org oraz telefonicznie pod numerem: +48 601 656 335. 

 

O ARTYSTACH

Nils Wanderer, kontratenor – urodzony w Ludwigsburgu (1993), studiował śpiew w Wyższej Szkole Muzycznej im. Ferenca Liszta w Weimarze w klasie prof. Siegfrieda Gohritza, który ukończył z wyróżnieniem. Od września 2019 roku jest członkiem Kursu Operowego w Guildhall School of Music & Drama w Londynie, gdzie studiuje pod kierunkiem profesora Andrew Wattsa. Pracował na kursach mistrzowskich z Vivicagenaux, Emmą Kirkby, Kariną Gauvin, Patricią Pace, Karl-Peterem Kammerlanderem i Axelem Köhlerem. Ścisła współpraca łączy go z altowym Matthiasem Rexrothem, który opiekuje się nim wokalnie. Występuje regularnie z orkiestrami takimi jak la follia Augsburg, Lautencompagney Berlin, Barockorchester Karlsruhe, na takich scenach, jak Teatro Massimo w Palermo, Niemiecki Teatr Narodowy w Weimarze, De Nederlandse Reisopera w Enschede. Więcej informacji: https://www.nilswanderer.de/

Doriana Tchakarova, fortepian – ukończyła studia licencjackie i magisterskie w klasie fortepianu u prof. Fernande Kaesera i prof. Friedemanna Riegera na Uniwersytecie Muzycznym w Stuttgarcie oraz studiowała w klasie śpiewu prof. Konrada Richtera. Od 2003 roku wykłada na Uniwersytecie Muzycznym w Stuttgarcie. W kwietniu 1993 zdobyła II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Dimitar Nenov” w Razgradzie. W tym samym roku zagrała drugi koncert fortepianowy Siergieja Rachmaninowa z Filharmonią Warneńską. W lipcu 2001 roku wraz z wiolonczelistką Krassimirą Krastevą zdobyła nagrodę w kategorii kameralistyki na XV Międzynarodowym Konkursie im. Franza Schuberta. Więcej informacji: https://www.doriana-tchakarova.com/