OP_Talks | Piotr Korduba. Rzecz o długim życiu kilimów w Polsce
28.01, g. 18:30

>> Wydarzenie jest częścią finisażu wystawy Slavs and Tatars. Tego samego dnia zapraszamy na Performans w OP ENHEIM | Niżnyj Mir. Monika Konieczna o 19:45. Więcej: LINK
>> Obowiązują zapisy na oba wydarzenia w dn. 28.01 pod adresem: visit@openheim.org lub poprzez wiadomość na Facebooku: http://m.me/openheim.

28 stycznia o godz. 18:30 w Salonie Herz gościć będziemy prof. Piotra Kordubę, który wygłosi wykład pt. „Kilimowe szaleństwo? Rzecz o długim życiu kilimów w Polsce”.

Dlaczego kilimy – prosty splot wątku i osnowy, przyniosły akurat w Polsce tak ciekawe artystyczne efekty? Dlaczego miały zdolność przekraczania historycznych epok, regenerowały się wraz z kolejnymi stylistycznymi modami? Kto i gdzie projektował i tkał najwspanialsze tkaniny? O co tak na prawdę w nich chodzi, jak je czytać? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas spotkania, prezentując długie życie kilimów w Polsce aż po współczesny dzień.

___

Prof. UAM dr hab. Piotr Korduba, dyrektor Instytutu Historii Sztuki UAM, zajmuje się kulturą zamieszkiwania, historią dizajnu i rzemiosła artystycznego, niemiecko-polskimi relacjami artystyczno-historycznymi, a także problematyką miejską. Autor między innymi książki Ludowość na sprzedaż. Towarzystwo Popierania Przemysłu Ludowego, Cepelia, Instytut Wzornictwa Przemysłowego, Warszawa 2013.
___

PROGRAM TOWARZYSZĄCY OSTATNIEMU WEEKENDOWI WYSTAWY:
28.01, 18:30 | OP_Talks | Piotr Korduba. Rzecz o długim życiu kilimów w Polsce >> LINK
28.01, 19:45 | Performans w OP ENHEIM | Niżnyj Mir. Monika Konieczna >> LINK
28-29.01 | Ostatni weekend wystawy Slavs and Tatars >> LINK

___

Wydarzenie towarzyszy wystawie Slavs and Tatars. LONG LVIVE LVIV. СЛАВА ЗА БРЕСЛАВA. Więcej informacji: LINK

Organizator: OP ENHEIM
Współorganizator: VOP
Mecenas Honorowy: Womak Holding SA