OP_Talks | Oprowadzanie kuratorskie z Jarosławem Lubiakiem
Miejsce: OP ENHEIM, galeria, I piętro
Data:
3.07, g. 12:30 -13:10

3 lipca, o godz. 12:30 zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie z Jarosławem Lubiakiem, kuratorem wystawy pt. „Formuła czasu”.

Angelika Markul przeniesie nas w niezwykły świat, w którym czas, przestrzeń i historia postrzegane są w sposób odmienny od europejskiego. Poprzez użycie metod naukowych w swoich dziełach artystka nie tylko odtwarza, lecz tworzy nowe historie. Bada tajemnicze zjawiska, zdobywając możliwość odkrycia tego, co jest trudne do spostrzeżenia.

  • * Z uwagi na niezależne od nas okoliczności, informujemy, że planowane na 3 lipca spotkanie z artystką zostaje przeniesione. O nowym terminie poinformujemy najszybciej, jak to możliwe, na naszym Facebooku oraz stronie internetowej.

________

Jarosław Lubiak – kurator, krytyk sztuki oraz autor publikacji i tekstów krytycznych. Był kuratorem m.in. wystaw: „To, co stracone, jest na początku” w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski (Warszawa, 2016), „Polska sztuka współczesna w kontekście globalnym” w National Art Museum of China (Pekin, 2015), „Korespondencje. Sztuka Nowoczesna i uniwersalizm” z Małgorzatą Ludwisiak w Muzeum Sztuki w Łodzi (Łódź, 2012-2013). Obecnie pracuje w Akademii Sztuki w Szczecinie. Zajmuje się przekształceniami sztuki współczesnej i historią sztuki XX w. w relacji z aktualną filozofią oraz w odniesieniu do przemian polityczno-społeczno- ekonomicznych w szczególności do transformacji sfery publicznej.

________

Organizator / Organiser: OP ENHEIM
Współorganizator / Co-organiser: VOP
Mecenat / Sponsorship: Womak Holding SA
Partnerzy / Partners: AKME, Instytut Francuski / Institut français de Pologne à Varsovie, Alliance Française Wrocław, CIAP – Ile de Vassivière, Institut Polonais de Paris, LETO, EMPIR
Patroni medialni / Media patronage: TVP Kultura, NOTES.NA.6.TYGODNI
Projekt dofinansowany przez Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia (www.wroclaw.pl). / The project is co-financed by the Department of Culture of the City of Wrocław (www.wroclaw.pl)