OP_WALKS  to wspólne spacery do miejsc kultury organizowane przez OP ENHEIM. Raz w miesiącu udamy się do wybranych galerii i pracowni wrocławskich twórców aby zwiedzić aktualnie odbywające się w nich wystawy.

Wspólny spacer do Pawilonu Czterech Kopuł.

▪️Kiedy: 14.01.2024., godz. 12:00
▪️Gdzie: Pawilon Czterech Kopuł
▪️Ilość miejsc ograniczona: 30
▪️Obowiązują zapisy: bit.ly/3NI8med
▪️Wstęp wolny
▪️Opis wystawy: bit.ly/4aAvTI0

Już 14 stycznia odwiedzimy Pawilon Czterech Kopuł. Tym razem zostaniemy oprowadzeni po wystawie: „Szaleństwo rokoka! Fascynacja rokokiem na Śląsku (XVIII–XXI w.)”.

Rokoko wyrażało się bogactwem nowej, oryginalnej ornamentyki idącej w parze z usubtelnieniem wyrobów, nadawaniu im mniejszych rozmiarów, bardziej intymnych, wyrafinowanych, przytulnych i gabinetowych. Wyobraźnię artystów wypełniają fantazyjne rocaille, mające jakoby swoim kształtem przypominać muszle, ale zbudowane także z elementów tzw. kogucich grzebieni, postrzępionych i rozchwianych morskich fal, ślimaków, korali „skrzydeł nietoperza”, pierzastych wici roślinnych, subtelnych dekoracji kwiatowych i kratki regencyjnej.

Po wystawie oprowadzi nas Kierowniczka Pawilonu Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej – Iwona Bigos.

Zachęcamy do udziału w spacerze – 14 stycznia to ostatnia szansa na zobaczenie wystawy „Szaleństwo rokoka! Fascynacja rokokiem na Śląsku (XVIII–XXI w.)”.