5.11, 18:30
Homogeniczny czy wielokulturowy? Rozmowa o polskim świecie sztuki z perspektywy zagranicznych artystek i artystów
Goście: ZA*Grupa (Yuriy Biley, Yulia Krivich, Vera Zalutskaya)
Prowadzenie: Ewa Tatar
Zapisy: visit@openheim.org
Więcej: https://bit.ly/Artysta_OPISY

OP ENHEIM i ZA*Grupa zapraszają do udziału w cyklu spotkań pt. Artysta – Artist – Kunstler – художник, podczas których artyści mieszkający i tworzący w Polsce, ale pochodzący zza granicy zaprezentują się szerszej publiczności. ZA*Grupa jest kolektywem artystyczno-aktywistyczno-kuratorskim, który w roku 2020 wydał ZA*ZIN – publikację, poświęconą doświadczeniu migracji, życia i pracy w Polsce zagranicznych artystów i artystek.

Na spotkaniu w OP ENHEIM zaprezentowany zostanie ZA*ZIN. Omówimy zamieszczone w nim treści, które staną się punktem wyjścia do dyskusji na temat tego, jakie zmiany zachodzą w tej chwili w polskim polu sztuki współczesnej. Czy homogeniczność polskiego środowiska artystycznego da się przełamać poprzez integrację do niego nowych osób? Jakie są zalety inkluzywności w świecie sztuki, jaką perspektywę spojrzenia na dzisiejszą Polskę i przyszłość kraju mogą zaproponować osoby, pochodzące z zagranicy, ale mieszkające tu na stałe?

Zapraszamy już 5 listopada, w piątek o 18:30.

_____

Organizator: OP ENHEIM
Współorganizator: VOP
Mecenas honorowy: Womak Holding SA
Partnerzy: Komisja Europejska Parlamentu Europejskiego, Gmina Wrocław, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, ZA* Grupa, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka Jeziorańskiego
Patroni medialni: Vogue Polska, NN6T

Wydarzenie objęte jest Honorowym Patronatem Prezydenta Wrocławia.

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl) w ramach Programu “Wrocławska Strategia Dialogu Międzykulturowego” 2018-2022 oraz Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.