OP_WALKS | Wspólne spacery i spotkania ze sztuką we wrocławskich galeriach.

  • ◾ Kiedy: styczeń – maj 2023
  • ◾ Obowiązują zapisy: bit.ly/3CoLQSe
  • ◾ Ilość miejsc ograniczona: 25
  • ◾ Wstęp bezpłatny

OP_WALKS to wspólne spacery do miejsc kultury organizowane przez OP ENHEIM. Raz w miesiącu udamy się do wybranych galerii i pracowni wrocławskich twórców aby zwiedzić aktualnie odbywające się w nich wystawy.

Spotkaniom tym towarzyszyć będzie komentarz wprowadzający, a także oprowadzanie z możliwością dyskusji i co ważne – doświadczenie grupowego obcowania ze sztuką. Bez pośpiechu, w dobrym towarzystwie spędzimy niedzielne popołudnia rozmawiając i spacerując, pewnie też od czasu do czasu wymieniając refleksje przy kawie. Udział w projekcie jest bezpłatny. Zapraszamy!

Uprzejmie informujemy, że ilość wystaw może zostać rozszerzona. Spodziewajcie się także wizyt w pracowniach wrocławskich artystów i artystek!

____

PROGRAM

Opisy wszystkich wystaw: soon
_____

15.01.2023 g. 12:00

◾ Miejsce zbiórki: Centrum Sztuki Piekarnia, ul. Księcia Witolda 66, 68a

Odwiedzane wystawy:
– 66P Subiektywna Instytucja Kultury „Mrok czasu – światło przestrzeni. Konrada Jarodzki”
– galeria Geppart ASP Wrocław „Mrok czasu – światło przestrzeni. Konrad Jarodzki”

 

Wystawa Mrok czasu – światło przestrzeni pomyślana została jako wielowątkowa, bardzo współczesna opowieść artysty, który zmaga się z najważniejszymi ludzkimi pytaniami, który w swych dziełach mówi o mroku i świetle, o czasie i przestrzeni, o ich rytmach i gęstości, który zastanawia się nad kreacją i destrukcją, nad życiem i śmiercią, nad chaosem i kosmosem. Artysty, który nie chciał być dla nas mentorem, tylko być naszym partnerem, tak w doświadczaniu świata i jak i w rozmowie” – czytamy w opisie kuratorskim Marka Śniecińskiego.

 

05.02, g. 12:00
◾ Miejsce zbiórki: Centrum Sztuki WRO, ul. Widok 7

Odwiedzane wystawy:
– Centrum Sztuki WRO „Rok świetlny”

„ Wchodząc w 2023 nie gasimy światła, tylko podświetlamy przestrzeń galerii interaktywnymi instalacjami i obiektami, które rozjaśnią nam drogę w kierunku Biennale WRO 2023.

Oprócz oryginalnych (Uwaga: światło! Józefa Robakowskiego) i premierowo prezentowanych instalacji (Attention: Light! v. 3.0 Pawła Janickiego) oraz reliktów post-apokalipsy (Post-Post-Apocalypsis kolektywu Dæd Baitz) wybraliśmy się na eksplorację naszych archiwów i Kolekcji WRO w poszukiwaniu nie tyle kompletnych dzieł, co pozostałości, części zamiennych, czy prototypów. Cały proces nabrał trochę mad-maksowego charakteru, kiedy szukaliśmy skarbów na złomowiskach sztuki mediów. Każdy z przedmiotów jest arte-faktem oczyszczonym ze statusu śmiecia i ukontekstowionym z archeologiczną precyzją.”

 

12.03, g. 12:00
więcej info soon

16.04, g. 12:00
więcej info soon

21.05, g. 12:00
więcej info soon

______

Zapraszamy do udziału w niedzielnych spacerach do miejsc kultury!

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres visit@openheim.org

Organizator: OP ENHEIM

Partnerzy: WOMAK Holding S.A., GENTZ