MASTERCALSS | Imagery in Butoh – warsztaty z NATSUKO KONO
Third skin | Bez granic, ani punktu odniesienia

▪️Kiedy: 25–26.11.2023, godz. 11:00–17:00
▪️Gdzie: Salon Herz, V p. OP ENHEIM, Plac Solny 4, Wrocław
▪️Czas trwania warsztatów: 12 godzin (2 x 6 godzin)
▪️Zapisy: bit.ly/3MfKgai
▪️Cena: 280 zł / os.
▪️Kiedy: 25–26.11.2023, godz. 11:00–17:00
▪️Ilość miejsc ograniczona: 20
▪️Język: angielski

Już 25 listopada zapraszamy do udziału w mistrzowskich warsztatach butoh, które poprowadzi znana artystka i performerka Natsuko Kono. Wydarzenie jest częścią programu towarzyszącego wystawie „THIRD SKIN” prezentującej prace z Sammlung Hoffmann i Schenkung Sammlung Hoffmann”. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

_______

Butoh, wywodzący się z japońskiej kultury taniec mroku, traktuje ciało, jako materię nieustannie balansującą na krawędzi życia i śmierci. Praktyka jest nie tylko działaniem w ruchu, ale także filozofią życiową, której centralnym punktem zdaje się być konfrontacja z tym, co ukryte. Podobnie jak w przypadku medytacji, sprowadza osoby je praktykujące do „tu i teraz”.

Dwudniowe warsztaty Natsko Kono jako wydarzenie towarzyszące wystawie, stanowią wyjątkową okazję do doświadczenia piękna BUTOH na własnej skórze. Uczestnicy będą prowadzeni przez ćwiczenia zwiększające świadomość przestrzeni „pomiędzy”. Poczują powierzchnię ciała, skórę jako narząd zmysłów i jako rodzaj membrany lub granicy między wnętrzem a zewnętrzem ciała. Zajmą się relacją z wyobraźnią. Zostaną również zapoznani z Butoh Fu (notacjami), z którymi będą mogli pracować. Jest to szansa, aby odłożyć na bok wszelkie emocjonalne osądy i zamanifestować obrazy w fizycznych szczegółach.

_______

Prowadząca:
Natsuko Kono – tancerka, nauczycielka tańca i choreografka. Urodziła się i dorastała w Kobe w Japonii. Studiowała sztuki performatywne i taniec na Uniwersytecie Birkbeck w Londynie. Od 2005 roku współpracuje również z artystami Butoh: Yumiko Yoshioka, Katsura Kan, Tadashi Endo i Fran Barbe przy produkcjach teatru tańca, zarówno w tańcu, jak i operze reżyserowanej przez Doris Dörrie. Występowała jako solistka na Paris Butoh Festival, Dublin Butoh Festival, Moving Bodies Festival i wielu innych. Zapraszana na warsztaty Butoh w Anglii, Francji, Szwajcarii, Włoszech, Irlandii, Szkocji, Portugalii, Serbii, Rumunii i Japonii. W 2013 roku Natsuko założyła Akademię Butoh w Serbii i pracowała tam jako nauczycielka Butoh i choreografa. W 2016 roku założyła „Butoh Initiative” w Berlinie, gdzie i regularnie organizuje i prowadzi intensywne warsztaty Butoh. Od 2015 roku mieszka i pracuje w Berlinie/Rugiii.

Ilość miejsc jest ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.
W czasie warsztatów zapewniamy bufet kawowy i słodki poczęstunek.