26.09, 12:45–14:00

Webinar | Eco-activism i różne formy artystyczno-kulturowego sprzeciwu

Prowadzenie: Aoife Desmond
> Webinar jest częścią konferencji Can Art Save the Planet. Więcej informacji: link.
> Wydarzenie w j. angielskim.
> Obowiązują zapisy: visit@openheim.org.
> Limit uczestników: 20 osób.
> Warsztat odbędzie się w OP ENHEIM, w Salonie Herz.

Odwołując się do precedensów artystycznych poprzez tekst i obrazy, skupimy się na wyzwaniach, przed którymi stoją aktualnie praktycy kultury. Czy artyści mogą skutecznie działać na rzecz odbudowy w przyspieszonej epoce zmian klimatycznych i utraty bioróżnorodności? Co oznacza zrównoważony rozwój, gdy pracujemy przez pryzmat naszego codziennego życia?

Czy możemy zdefiniować opór? Czemu się stawiamy opór? Jak stawiamy opór? Jakie narzędzia można udoskonalić i wspólnie znaleźć w ramach tych warsztatów? Zbierzemy się, aby wspólnie odpowiedzieć na te pytania.

Warsztaty przeznaczone dla zróżnicowanego grona uczestników: artystów, aktywistów, kuratorów, ekologów. 

_____

Can Art Save the Planet to cykl wydarzeń odpowiadających na aktualne wyzwania, które stoją przed sztuką i kulturą w dobie postępujących zmian klimatycznych. Otwarty dla publiczności program społeczny składa się z wydarzeń mających na celu przybliżenie tematyki ekologicznej, w sposób, który daje możliwość wymiany doświadczeń między Polską i Niemcami. Program ten nastawiony jest na zagadnienia związane ze sztuką i kulturą, oraz ich społeczną odpowiedzialnością. Niezwykle ważne są tu dla nas dobre praktyki międzynarodowe, które mogą stać się dobrym przykładem i zadbać o długofalowość efektów podejmowanych działań.

W ramach projektu powstanie seria podcastów oraz publikacja online.

Program realizowany jest we współpracy z Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej w ramachlinii projektowej „30 lat Traktatu – 30 lat FWPN”, Goethe Institut w Krakowie i Miastem Wrocław.

#CANARTSAVETHEPLANET
Zapisz się, wysyłając wiadomość navisit@openheim.org.
Pełny harmonogram programu >>> LINK.

_____

Organizator: OP ENHEIM
Partnerzy: Goethe Institut w Krakowie, Convivium Berlin e.V.
Współfinansowanie: Gmina Wrocław (www.wroclaw.pl), Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej.