25.09, 16:10–17:30

Webinar | Creative environment – jak stworzyć zielony przewodnik miejski

Prowadzenie: Yasmine Ostendorf
> Webinar jest częścią konferencji Can Art Save the Planet. Więcej informacji: link.
> Wydarzenie w j. angielskim.
> Obowiązują zapisy: visit@openheim.org.
> Warsztat odbędzie się online. 

Spotkanie z Yasmine Ostendorf, w ramach którego przedstawiony zostanie Zielony Przewodnik po Berlinie, przygotowany we współpracy z Ecologic Institute i Green Art Lab Alliance (GALA) i będący dodatkiem do serii Creative Responses to Sustainability zleconej przez ASEF. 

Przewodnik ten jest czwartym tego typu wydawnictwem i opiera się na 30 pogłębionych wywiadach z kluczowymi graczami w dziedzinie kultury i sztuki w stolicy Niemiec. Jednocześnie jest jedynym, który skupia się w całości na mieście – poprzednie wydawnictwa skoncentrowane były na prezentacji kulturalnych inicjatyw miejskich, angażujących się w kwestie społeczne i środowiskowe (Singapur, 2015); Korea, 2016; Indonezja, 2017).

Stworzony przez Ostendorf Zielony Przewodnik zapewnia czytelnikom wgląd w działania związane ze sztuką i zrównoważonym rozwojem na przykładzie obszaru jednego miasta. Podczas webinaru omówiona zostanie metodologia przygotowania publikacji. Sprawdzimy także, jakie są jej cele oraz przeznaczenie.

Webinar w dużej mierze kierowany jest do przedstawicieli instytucji kultury, urzędów czy galerii sztuki.

_____

Can Art Save the Planet to cykl wydarzeń odpowiadających na aktualne wyzwania, które stoją przed sztuką i kulturą w dobie postępujących zmian klimatycznych. Otwarty dla publiczności program społeczny składa się z wydarzeń mających na celu przybliżenie tematyki ekologicznej, w sposób, który daje możliwość wymiany doświadczeń między Polską i Niemcami. Program ten nastawiony jest na zagadnienia związane ze sztuką i kulturą, oraz ich społeczną odpowiedzialnością. Niezwykle ważne są tu dla nas dobre praktyki międzynarodowe, które mogą stać się dobrym przykładem i zadbać o długofalowość efektów podejmowanych działań.

W ramach projektu powstanie seria podcastów oraz publikacja online.

Program realizowany jest we współpracy z Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej w ramachlinii projektowej „30 lat Traktatu – 30 lat FWPN”, Goethe Institut w Krakowie i Miastem Wrocław.

#CANARTSAVETHEPLANET
Zapisz się, wysyłając wiadomość na visit@openheim.org.
Pełny harmonogram programu >>> LINK.

_____

Organizator: OP ENHEIM
Partnerzy: Goethe Institut w Krakowie, Convivium Berlin e.V.
Współfinansowanie: Gmina Wrocław (www.wroclaw.pl), Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej.