Zapraszamy do dołączenia do ostatniej części Alternatywnego Instytutu Orientalistycznego, czyli serii wydarzeń towarzyszących wystawie Slavs and Tatars we wrocławskim OP ENHEIM. Poznaj kulturę przez język – zapisz się na przyspieszone kursy języków: perskiego, arabskiego i tureckiego, które odbędą się w grudniu 2021 i styczniu 2022 roku. Wszystkie trzy przybiorą formę webinarów, a poprowadzą je wykwalifikowani nauczyciele z Polski i Ukrainy.

JĘZYK TURECKI | INFORMACJE

12–15 stycznia 2022, 18:00-19:00
Lektorat j. tureckiego
w ramach wystawy Slavs and Tatars w OP ENHEIM

Prowadząca: dr Agata Pawlina
Liczba miejsc: 15
Długość kursu: 4 x 60 min

ZAPISY >>>
LINK

Treść wykładów:

Na zajęciach dowiesz się, czy język turecki jest rzeczywiście tak trudny jak wydawało się naszym przodkom, którzy „czuli się jak na tureckim kazaniu”, kiedy czegoś nie rozumieli. Poznasz podstawowe zwroty i słownictwo potrzebne w codziennej komunikacji, poćwiczysz wymowę, nauczysz się tajników funkcjonowania języków aglutynacyjnych (!) i zapoznasz się z kulturą Imperium Osmańskiego i Republiki Turcji.

Prowadząca

dr Agata Pawlina – doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie Językoznawstwo, specjalności Filologia Orientalna – Turkologia, asystent w Katedrze Turkologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu, śpiewaczka specjalizująca się w repertuarze barokowym. Autorka wielu publikacji naukowych i popularno-naukowych. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół zagadnień związanych z językiem tureckim i osmańsko-tureckim oraz szeroko pojętą kulturą muzyczną Imperium Osmańskiego i Republiki Turcji. W latach 2018-2022 jest kierownikiem grantu badawczego finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki, pt. Życie muzyczne w pałacu tureckiego sułtana w XVII wieku, na podstawie wspomnień Wojciecha Bobowskiego (vel. Ali Ufki, Bobovius).

_____________

Organizator: OP ENHEIM
Współorganizator: VOP
Mecenas honorowy: Womak Holding SA
Partnerzy: Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, Komisja Europejska Parlamentu Europejskiego, agitPolska e.V, Gmina Wrocław, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, ZA* Grupa, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka Jeziorańskiego, OPEN Reklama Oksana Solnik-Krzyżanowska, Galeria Raster, Keim, Kubota, Warsaw Gallery Weekend
Patroni medialni: Vogue Polska, NN6T

Właścicielem użyczonych muzealiów, tj. kobierców wschodnich z kolekcji Rodziny Kulczyckich jest Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem.

Wydarzenie objęte jest Honorowym Patronatem Prezydenta Wrocławia.

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl) w ramach Programu “Wrocławska Strategia Dialogu Międzykulturowego” 2018-2022 oraz Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.